Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe
AGRO-KOMPLEKS S.C.
M.Kiedrowski i L. Bara
Ul. Zielona 29
83-200 STAROGARD GDAŃSKI
NIP 592-15-84-599

tel./fax 058 5622329
fax 058 56210177

Maszyny produkowane przez firmę ROLMAKO - Psary Małe k.Wrześni

Owijarka do sianokiszonek

Przeznaczenie:

Przeznaczona do owijania pojedynczych bel z półsuchej trawy lub roślin motylkowych (zawartość; suchej masy w granicach 40-50%). Do owijania bel stosuje się specjalną rozciągliwą folię samoprzylepną o szerokości 50 cm (owijarka Z559/A) lub 75 cm (owijarka Z559/B), która zabezpiecza zakiszany materiał przed dostępem powietrza, wilgoci i światła. Proces zakiszania trwa około 6 tygodni, po czym pasza nadaje się do skarmiania. Bele sianokiszonki owinięte folią pozwalają na duże ograniczenie strat składników pokarmowych w porównaniu z tradycyjnymi sposobami. Za zastosowaniem tej technologii przemawia więc jakość otrzymywanej paszy.

[Rozmiar: 8381 bajtów] [Rozmiar: 9196 bajtów]

Charakterystyka:

Owijarka Z 559 mocowana jest na 3-punktowym układzie zawieszania ciągnika. Może owijać bele o masie do 1000 kg. Maszyna napędzana jest z instalacji ciągnika silnikiem hydraulicznym przez zawór zapewniający łagodny rozruch i zatrzymanie ramy obrotowej. Czas owinięcia beli to 2 minuty przy 2-krotnej minimalnej ilości owinięć. Owijarka Z 559 jest wyposażona w elektroniczny licznik owinięć beli.

Parametry techniczne owijarki do sianokiszonek:

Kultywator podorywkowy

Przeznaczenie

Kultywator podorywkowy U 453 przeznaczony jest do uprawy i doprawiania roli po orce na wszystkich typach gleb. Służy do spulchniania gleby, kultywatorowania ściernisk, łąk i upraw wieloletnich. Można nim uprawiać gleby wszelkiego typu, a w szczególnooeci średniozwięzłe, zwięzłe, a także zakamienione.

[Rozmiar: 8401 bajtów] [Rozmiar: 9569 bajtów]

Charakterystyka

Kultywator podorywkowy U 453 jest urządzeniem mocowanym na 3-punktowym układzie zawieszania ciągnika. Do ramy kultywatora w dwóch rzędach mocowane są zęby sztywne, które podcinają i mieszają resztki pożniwne. Kroje tarczowe oraz wał strunowy zapewniają pokruszenie i wyrównanie warstwy gleby. Do budowy ramy kultywatora wykorzystano kształtowniki. Wał strunowy wykonany jest z płaskowników lub rur grubościennych. Maszyna może być wyposażona w zabezpieczenie śrubowe lub sprężynowe.

Parametry techniczne kultywatora podorywkowego

Szerokość robocza (mb)2,12,6 3,03,9
Zapotrzebowanie mocy (KM) 75 90 105 135
Liczba zębów 5 6 7 9
Rozstaw między zębami (mm) 425   
Liczba krojów tarczowych 6 7 8 10
Średnica krojów tarczowych (mm) 420   
Średnica wału strunowego (mm) 460/500   
Prędkość robocza (km/h) 10-15   

Zabezpieczenie sprężynowe

[Rozmiar: 8156 bajtów]

Kultywator podorywkowy U 453 może być wyposażony w zabezpieczenie sprężynowe. W przypadku natrafienia zęba na kamień uchyla się on razem ze słupicą, ściskając sprężynę, która po ominięciu przeszkody wraca do pozycji roboczej. Dużym atutem kultywatora podorywkowego U 453 jest możliwość zamocowania zabezpieczenia sprężynowego do ramy maszyny z zabezpieczeniem oerubowym.

Uniwersalna oś zaczepowa

Producent oprócz standardowego 3-punktowego mocowania kultywatora podorywkowego U 453 oferuje uniwersalną oś zaczepową, która ułatwia zawieszanie na cięgnach dolnych ciągnika. Podłączanie belki jest proste - wystarczy włożyć ją w ramiona dolne podnooenika, cofnąć ciągnikiem i unieść kultywator (po zamocowaniu łącznika górnego). System ten znacznie upraszcza czynnooeci związane z zaczepieniem nawet na nierównym placu manewrowym.

Oferujemy dwa rodzaje zębów kultywatora

[Rozmiar: 5041 bajtów] [Rozmiar: 4366 bajtów]

Przystawka do kombajnu Bizon Z056 Super/Z058 Rekord/BS Z110

[Rozmiar: 10104 bajtów]     [Rozmiar: 4788 bajtów]

Przeznaczenie

Osypywanie nasion oraz strat podczas zbioru stanowią duży problem przy uprawie rzepaku. W celu ograniczenia strat - wynoszących w przypadku rzepaku ozimego 10-15%, a w niekorzystnych warunkach nawet 20% - opracowalioemy przystawkę do jego zbioru. Zastosowanie tej adaptacji polegającej na zamontowaniu wydłużonej podłogi zespołu żniwnego oraz prawego i lewego aktywnego rozdzielacza z listwą tnącą znacznie wpływa na obniżenie strat przy zbiorze rzepaku.

Parametry techniczne przystawki do kombajnu Bizon BS Z110

Parametry techniczne przystawki do kombajnu Bizon Z056/58:

Charakterystyka

Wydłużona podłoga ma na celu oddalenie listwy nożowej zespołu żniwnego od przenooenika oelimakowo-palcowego. Straty nasion z powodu wyrzucenia ich na pole powstają w&łaśnie podczas przenoszenia masy do środkowej części hedera. Zastosowanie przystawki sprawia, że palce nagarniacza pracują nad wydłużoną podłogą, na którą opadają osypujące się nasiona. W celu prawidłowego przygotowania kombajnu do zbioru rzepaku producent zaleca wymianę sita żaluzjowego na otworowe Ø4 mm.

Przystawki do kombajnów zagranicznych

Kombajny zbożowe Claas

[Rozmiar: 9042 bajtów] [Rozmiar: 10169 bajtów]

Kombajny zbożowe New Holland

[Rozmiar: 9635 bajtów] [Rozmiar: 7691 bajtów]

Kombajny zbożowe John Deere

[Rozmiar: 8617 bajtów] [Rozmiar: 3588 bajtów]

Etapy realizacji zamówienia:

Części zamienne

Oferujemy części zamienne do następujących maszyn rolniczych produkcji krajowej:

Specjalizujemy się również w wykonywaniu części do maszyn produkcji zagranicznej.Nasze doświadczenie oraz potencjał technologiczny pozwala na wykonanie określonej części na podstawie dostarczonego wzoru.